Albanija

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Albanija  
Šalies informacija šalies kodas: AL
kontinentas: Europa
sostinė: Tirana
kalbos: Albanų

ES narystė: ne
NATO narystė:

GSM: 900/1800
GPS: 41 00 N, 20 00 E
elektra: 220V/50Hz

piniginis vienetas:
Lekas: ALL
1ALL = 0.010 USD
1ALL = 0.008 EUR

telefono kodas: +355-4

Kelionės patarimų ir įspėjimų Albanija
Turizmas Turizmas Albanija pasižymi archeologinį paveldą, paveldėtas iš graikų, romėnų ir Osmanų kartus, nepaliestų paplūdimių, kalnų sudėtinga, šaltojo karo artefaktus, unikalios tradicijos, aiškią svetingumą, skanūs tradiciniai patiekalai ir laukinių bei savitą atmosferą kaime. Nors vis dar nepakankamai išvystyta turizmo matė įspūdingą padidėjo pastaraisiais metais. "Lonely Planet neseniai užėmė Albanija Nr. Lankėsi 2011 m. 1 paskirties. Dauguma turistų sudaro albanai iš Albanijos pati, Kosove, Makedonijoje, ir emigrantai iš Graikijos ir Italijos.
Švietimas Albanijoje švietimo sistema yra pasaulietinė. Bendras gyventojų skaičius 9, amžiaus arba vyresni, raštingumo lygis yra apie 94%. Pradinis lavinimas yra privalomas (klasių, 1-9), bet dauguma studentų ir toliau bent iki vidurinį išsilavinimą (klasių, 10-12). Studentai turi sėkmingai išlaikyti baigimo egzaminus 9 klasės pabaigoje ir 12 klasės pabaigoje, siekiant tęsti mokslus. Yra apie 5000, daugiausia viešųjų mokyklų visoje šalyje ir akademiniais metais yra skirstomi į du semestrus. Mokslo metai prasideda rugsėjo mėnesį ir baigiasi gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje.
Kultūra Albanija kultūra graikų, romėnų, italų, Bizantijos, turkų ir slavų įtaka. Art - Tapyba didelę įtaką tarp V ir XV a. Bizantijos menas, nors ankstyvojo renesanso pabaigoje, tarp XV ir XVII a. Italijos įtaka buvo labai stipri. Religinių paveikslų tapyba buvo sukurtas XVIII a. viduryje ir toliau būti bendras iki XX amžiaus. XX a. menininkų, kaip Vangjush MiJO ir Androniqi Zenge, pristatė impresionizmo į vakarus. Odhise Paskalis, dar XX a. menininko skulptūros Albanijos herojai. Folkloro nūdienos meno apima drabužius, puošia sidabro papuošalų, medienos gabalus, skirti buitiniam naudojimui ir kilimai iš vilnos rankomis.
Virtuvės Albanijos virtuvė yra unikaliai įtakoja turkų, graikų ir italų virtuvės. Kiekvienas Albanija regionas turi savo unikalių patiekalų. Albanų virtuvę apibūdina įvairiose Viduržemio jūros regiono augalų, tokių kaip papaja, juodieji pipirai, mėtos, Basilico, rozmarinas ir daugiau mėsos ir žuvies kepimo. Alyvuogių aliejus ir sviestas, taip pat pagrindinis ingredientas įvairių patiekalų. Albanijoje, mėsa (aviena, kiauliena, karvės, triušiai ir vištiena) yra naudojama daug įvairių patiekalų daugelyje šalies. Jūros gėrybių, taip pat pakrančių srityse, pavyzdžiui, Durrës, Vlore, Shkodër, Lezhe ir Sarandë. Daržovės yra naudojamas beveik kiekvienas patiekalas. Paprastai, Albanijos ūkininkams auginti kiekvienas daržovių metu Viduržemio jūros regione ir juos parduoti vietos ūkininkų rinkoje. Šviežios daržovės yra pareikštas Valstiečių rinkos anksti ryte, o ši rinka yra atidaryta kasdien. Pagrindinio valgio albanai pietūs, kuri paprastai susideda iš gjellë, pagrindinis patiekalas lėtai virti mėsos ir šviežių daržovių salotos, pavyzdžiui, pomidorai, agurkai, paprikos, ir alyvuogės. Salotos su alyvuogių aliejaus, acto ir druskos apsirengęs.
Kalba Albanų (gjuha Shqipe, tariama [ɟuha ʃcipɛ], arba shqip Albanų tarimas: [ʃcip]) yra indoeuropiečių kalba, kuria jie kalba apie 7, 6 milijono žmonių, daugiausia Albanijoje ir Kosove [1], tačiau taip pat ir kitose srityse, Balkanų, kurioje yra albanų gyventojų, įskaitant Vakarų Makedonija, Pietų Juodkalnijoje ir pietų Serbijoje. Be to, kalbančių albanų galima rasti kitur visoje Italijoje ir Graikijoje, iš šiuolaikinės diasporos, kilę iš Balkanų, kuri taip pat apima Skandinavija, Šveicarija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Turkija, Australija, Naujoji Zelandija, Nyderlandai, Singapūras, Brazilija, Kanada ir Jungtinių Amerikos Valstijų

Tirana, Albanija

Pirmadienis 30, Kovas

Straipsnis iš Vikipedijos apie Albanija

:Šis straipsnis apie valstybę Balkanuose. Apie istorinę valstybę Kaukaze, žr. straipsnį Kaukazo Albanija

Albanijos respublika (Albanija ; albaniškai Shqipëria - erelių žemė) – valstybė Pietryčių Europoje. Ribojasi su Juodkalnija šiaurėje ir 2008 m. vasario 18 d. paskelbusia nepriklausomybę Kosovo valstybe šiaurės rytuose, Makedonija rytuose ir Graikija pietuose. Vakarinius šalies krantus skalauja Adrijos jūra, o pietvakariuose – Jonijos jūra.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Užsisakykite viešbutį
Nuo:
Iki:

Foto galerija

Albanija, Tirana