Azerbaidžanas

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Azerbaidžanas  
Šalies informacija šalies kodas: AZ
kontinentas: Azija
sostinė: Baku
kalbos: Azejbardžano

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 900
GPS: 40 30 N, 47 30 E
elektra: 220V/50Hz

piniginis vienetas:
Azerbaidžano manatas: AZN
1AZN = 1,2503 USD
1AZN = 0,8899 EUR

telefono kodas: +994-1

Kelionės patarimų ir įspėjimų Azerbaidžanas
Turizmas Turizmas yra svarbi Azerbaidžano ekonomiką. Didelis šalies gamtos bei kultūros turizmo objektų gausa, kad ji patraukli lankytojams. 1980 m. šalis buvo gerai žinomas turistų vietoje, tačiau, Kalnų Karabacho karo metu 1990 suluošino turizmo pramonei, ir neigiamai paveikė Azerbaidžano vaizdą kaip turistams. Tai buvo ne iki 2000-ųjų, kad turizmo pramonė pradėjo atsigauti, ir šalyje nuo patirties aukšto turistinių kelionių ir nakvynių skaičiaus augimo norma. Pastaraisiais metais, Azerbaidžanas taip pat tampa populiarios dėl religinių, SPA ir sveikatos priežiūros paslaugų turizmo.
Traditons Nevruz yra pavadinimas, suteiktas Turkso ir gyvenančių Centrinėje Azijoje, Anatolijos turkai, ir iraniečių Naujųjų Metų diena. Nevruz įvyksta kovo 22 d. mūsų erą ir kovo 9 d. pagal Grigaliaus kalendorių. Nevruz trunka tris dienas Azerbaidžane, ir ji yra švenčiama kasmet tarp kovo 21 ir 23 d. su didelių ceremonijų. Svarbiausių dieną po Nevruz ahir çerþenbe, ar praėjusį trečiadienį - ši diena vadinama "ýlin ahir Tek Tek". Šventės mėnesį keturias savaites trečiadieniais, yra taip pat labai svarbu, ir tai antradienį prieš "ahir çerþenbe", kad vyrai eina į kapines deklamuoti Fatiha, iš Korano Sura, o moterys su chalva, ryžių plovas ir kitų patiekalų, kad jie pasirengę eiti į kapines. Svarbiausių dieną po Nervruz "ahir çerçenhe". Vienas iš šios šventės papročiais mesti žiedus vandens. Konteineris, pripildytas vandens gyvenamojo kambario viduryje, mergaitės sėdi aplink jį, ir mesti savo žiedą į jį. Talpykla padengta audiniu, viena mergaitė mano žiedas, tardamas improvizacinės quatrain, ir skiria jį asmeniui, kuriam priklauso žiedo.
Klimatas Paprastai labai šiltas, tačiau žemos temperatūros gali atsirasti, ypač kalnų ir slėnių. Daugiausia kritulių vakaruose. Reikalinga apranga: Šilta apranga turėtų būti pareikštas ištisus metus, bet kalnuose.
Virtuvės Azerbaidžano virtuvė Azerbaidžano virtuvės. Azerbaidžano virtuvė per šimtmečius buvo įtakos maisto produktų, skirtingų kultūrų, dėl politinių ir ekonominių procesų Azerbaidžano. Dar šiandien Azerbaidžano virtuvė turi skiriamąjį požymį ir unikalių savybių. Daugelyje maisto produktų, kurie yra vietiniai šalies dabar gali matyti kitų kultūrų virtuvių. Azerbaidžaniečių, maistas yra svarbi šalies kultūrą ir yra giliai įsišaknijęs tautos istoriją, tradicijas ir vertybes. Iš 11 pasaulyje žinomų klimato zonose, Azerbaidžano klimato turi devynis. Tai prisideda prie žemės derlingumas, kuris savo ruožtu sukelia šalies virtuvė turtingumą. Ji garsėja daržovės ir žalumynai naudojamas sezoniškai, patiekalų gausa. Šviežios prieskoninės žolės, taip pat mėtos, kalendros, krapai, bazilikai, petražolės, peletrūno, porai, Dantų česnakų, čiobrelių, mairūnų, žalia svogūnai ir Rėžiukai, labai populiarus ir dažnai prie pagrindinių patiekalų. Kaspijos jūroje gyvena daug maisto rūšių žuvys, įskaitant eršketo, Kaspijos jūros lašišų, kutum, sardinės, pilka kuojos, ir kiti. Juodieji ikrai iš Kaspijos jūros yra vienas iš Azerbaidžano geriausiai žinoma kitų pasaulio dalių, taip pat buvusių sovietinių šalių gerai surinko po gėrybių.
Kalba Azerbaidžano arba Azerbaidžano arba Torki (Azərbaycanca türkcəsi Azərbaycan Azərbaycan dili) - kalba, priklausanti tiurkų kalbų šeimai, kalbėjo azerbaidžaniečių tautos, visų pirma, Azerbaidžano ir šiaurės vakarų Iranas Azijos pietvakariuose. Azerbaidžano yra iš tiurkų kalbų Oghuz filialas narys ir yra glaudžiai susiję su Turkijos, Qashqai "ir Turkmėnijos.
Valiuta Manatas (kodas: AZN) Azerbaidžano valiuta. Ji yra padalyta į 100 qəpik. Žodis manatas yra pasiskolintas iš "Moneta" (moneta), kuris tariamas kaip "maneta". Manatas taip pat buvo sovietų rublis paskyrimo ir azerbaidžaniečių ir turkmėnų kalbomis. Azerbaidžano manatas simbolis, šiuo metu nėra užkoduotas Unicode, ir m, žmogus, gali būti naudojamas kaip pakaitalas manatas simbolio.

Baku, Azerbaidžanas

Antradienis 29, Rugsėjis

Straipsnis iš Vikipedijos apie Azerbaidžanas

: Šis straipsnis – apie Azijos valstybę. Apie kitus objektus, turinčius šį pavadinimą, žiūrėkite čia


Azerbaidžano Respublika  – valstybė Kaukazo regione, besiribojanti su Rusija šiaurėje, Gruzija bei Armėnija vakaruose ir Iranu pietuose. Nachičevanės Autonominė Respublika ribojasi su Turkija, Armėnija ir Iranu. Azerbaidžanas nuo 2001 m. priklauso Europos Tarybai, bet Jungtinės Tautos laiko jį pietvakarių Azijos dalimi dėl jo geografinių ir kultūrinių charakteristikų.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Užsisakykite viešbutį
Nuo:
Iki: