Bosnija ir Hercogovina

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Bosnija ir Hercogovina  
Šalies informacija šalies kodas: BA
kontinentas: Europa
sostinė: Sarajevas
kalbos: Kroatų, Serbų, Bosnių

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 900
GPS: 44 00 N, 18 00 E
elektra: 220V/50Hz

piniginis vienetas:
Bosnijos ir Hecogovinos konvertuojama markė: BAM
1BAM = 0.663 USD
1BAM = 0.511 EUR

telefono kodas: +387-33

Kelionės patarimų ir įspėjimų Bosnija ir Hercogovina
Turizmas


 
Kultūra Bosnijoje ir Hercegovinoje yra žinoma savo regionų liaudies kostiumus ir šokiai, demonstruojami įvairių folkloro festivaliuose. Šokiai atliekami atskirų grupių moterims, vyrams ir vaikams, arba įvairių kitų grupių. Paprastai šokėjai saugo rankų ar yra tarpusavyje susiję, nosinės, maži rankšluosčiai ar karoliukų vėriniai, taip pat rankena viena kitos diržus ar pečių. Vyriški šokiai paprastai yra aktyvesnė, tuo tarpu moterų yra šiek tiek daugiau grakštus. Šokiai kartu su tradiciniais instrumentais, būgnai, fleitos, lyras ir smuikams. Kai kurie šokiai yra atliekami be muzikos, iš pradžių buvo siekiama išreikšti žmonių nepriklausomybę nuo Turkijos režimą, kuris kadaise buvo uždrausta slaviškos muzikos.
Klimatas Klimato funkcijos karštomis vasaromis ir šaltomis žiemomis. Aukštesnėse šalies, vasaros linkę būti trumpas ir šaltas, o žiemos yra linkę būti ilgas ir sunkus. Išilgai kranto, linkę būti trumpos ir lietingos žiemos. Liepa, vidutinė temperatūra 22. 5 ° C (72, 5 ° F). Sausio mėnesio vidutinė temperatūra yra 0 ° C (32 ° F). Metinis kritulių kiekis vidutiniškai yra maždaug 62, 5 cm (24, 6 į). Skaityti daugiau: Klimato - Bosnija ir Hercegovina - metinė temperatūra http://www. nationsencyclopedia. com/Europe/Bosnia-and-Herzegovina-CLIMATE. html # ixzz1ZQKlGiq8
Virtuvės Bosnijos virtuvę subalansuota tarp Rytų ir Vakarų įtakos. Maistas yra glaudžiai susiję su Turkijos, Artimųjų Rytų ir kitos Viduržemio jūros regiono virtuvių. Tačiau dėl metų Austrijos taisyklė, yra taip pat daug kulinarijos įtakos Vidurio Europoje
Kalba Bosnian (Bosanski [bɔ̌sanski ː], kirilica: босански) yra pietų slavų kalba, kalbėjo bosniai serbų-kroatų, įvairovė. Kaip standartizuota forma Shtokavian tarmė, tai viena iš trijų oficialiųjų kalbų Bosnija ir Hercegovina. Pačiu subdialect Shtokavian standartas Kroatijos, Serbijos ir Juodkalnijos, todėl visi yra abipusiai suprantama. Iki buvusio SFR Jugoslavija nutraukimo, jie buvo traktuojami kaip vieningo serbų-kroatų kalbos, ir šis terminas vis dar naudojamas nurodyti bendrą pagrindą (žodyno, gramatikos ir sintaksės), kas yra šiandien oficialiai keturių nacionalinių standartų. Bosnijos standartą naudoja tiek Lotynų ir kirilicos abėcėlės. Pirmasis žodyno bosnių kalba buvo išspausdinta 17 a. pradžioje, o pirmąjį serbų žodynas buvo išspausdintas 19-ojo amžiaus pradžioje.
Valiuta Bosnija ir Hercegovina kabrioletas ženklas (bosnių, kroatų ir serbų lotynų: konvertibilna markė, serbų kirilica: конвертибилна марка) (ženklas: KM kodas: PPM) yra valiuta, Bosnijos ir Hercegovinos. Jis yra padalintas į 100 fenings (bosnių, kroatų ir serbų lotynų: feninga, serbų kirilica: фенинга). Pavadinimai išvesti iš vokiško prekių ženklo, ir pfenigio, todėl kartais vietos rašybos kaip pfeniga padalinys. ISO 4217 kodas yra PPM, tai vietoje sutrumpintai km (lotynų) arba КМ (kirilica).

Sarajevas, Bosnija ir Hercogovina

Ketvirtadienis 28, Kovas

Straipsnis iš Vikipedijos apie Bosnija ir Hercogovina

Bosnija ir Hercegovina (Bosnija ir Hercogovina) – valstybė Balkanų regiono vakaruose, sudaryta iš dviejų istorinių regionų – Bosnijos ir Hercegovinos. Rytuose ir pietryčiuose ribojasi su Serbija ir Juodkalnija, šiaurėje, vakaruose ir pietvakariuose su Kroatija, taip pat turi ~20 kilometrų Adrijos jūros pakrantę prie Neumo. Bosnijos ir Hercegovinos sienos atitinka dar 1878 m. Berlyno kongrese nustatytas šios teritorijos sienas.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.