Brunėjus

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Brunėjus  
Šalies informacija šalies kodas: BN
kontinentas: Azija
sostinė: Bandar Seri Begavanas
kalbos: Malajų

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 900
GPS: 4 30 N, 114 40 E
elektra: 240V/50Hz

piniginis vienetas:
Brunėjaus doleris: BND
1BND = 0.630 USD
1BND = 0.498 EUR

telefono kodas: +673-2

Kelionės patarimų ir įspėjimų Brunėjus
Turizmas Brunėjus siūlo savo lankytojams platų viešbučių ir kitų apgyvendinimo formos. Turizmo pramonė Brunėjus tampa vienu svarbiausių šalies ekonomikos augimo veiksnys.
Kalba Yra daugybė Brunėjuje vartojamų kalbų. Brunėjus valstybės oficialią kalbą Melayu Brunėjus. Tai įsigaliojo 1959 m. rugsėjo 29 d. , Brunėjus 1959 Konstitucijos pasirašymo. Anglų kalba taip pat plačiai naudojamas kaip verslo ir darbo kalbos. Tai taip pat vidurinio ir aukštojo mokslo dėstymo kalba. Kitomis kalbomis, kuriomis kalbama, Brunėjus, Kinijos, Indijos ir etninių mažumų gimtosios kalbos, kuriomis kalbama.
Maistu ir gėrimais Bruneian maisto yra panašus į malajiečių virtuvės. Dažnai Gana aštrūs, pasirinkimą Šėtonas, skrudintais žuvys, kepsnių ant grotelių vištienos ir ryžių patiekalų įvairovė. Kai skaniausi Bruneian gėrybių atviru dangumi esančiose turgavietėse, pavyzdžiui, Ě Malam Gadong ir Taman Selera sostinėje. Restoranų, viešbučių, prekybos centrų ir miesto centro BSB tarnauti Kinijos, Indijos ir Europos maisto. Specialybių: • Daging masak lada hitam (aštrūs jautienos su bulvių, pupelių). • Udang sambal Serai bersantan (krevetės su paprikos ir kokoso pieno). • Serondeng Padangas (vištiena kepta su česnaku, suvynioti į lapų Pandanas). • Ambuyat (goo nuo žemės sago palmių šerdžių medžių šerdys, artimųjų padažu). • Kelupis (lipnių ryžių, virtos lapų).
Klimatas Brunėjus klimatas karštas ir drėgnas. Vidutinis metinis kritulių kiekis yra apie palei pakrantę ir interjero džiunglių maskowana kalvos virš 4000mm 2500mm. Drėgniausiais mėnesių, spalio, lapkričio ir gruodžio mėn, kai vidutinis kritulių kiekis yra daugiau kaip 300mm, o sausas vasario ir kovo, kai vidutinis kritulių kiekis yra apie 130mm. Lapkritis turi lietingą dieną, o vasario ir kovo mėnesiais turi mažiausiai. Temperatūra yra neįtikėtinai pastovi. Vidutinis dienos aukštumas svyruoja nuo 30 ° C - gruodžio ir sausio mėn iki 32 ° C - nuo balandžio iki rugpjūčio. Vidutinis vienos nakties mažai lieka dar siauresnis diapazonas nuo 22 ° C iki 23 ° C ištisus metus.
Valiuta Ringito Brunėjus (malajiečių) Brunėjaus doleris (anglų, valiutos kodas: BND), buvo Brunėjaus Sultonatas valiuta nuo 1967. Tai paprastai sutrumpintai su dolerio ženklas $, arba B $, kad atskirti jį nuo kitų dominuoja dolerio valiutų, yra padalintas į 100 Sen (malajų) ar centų (anglų k. ). Brunėjaus doleris yra valdomos kartu su Singapūro doleris santykiu 1:1 pinigų Singapūras tarnybos (MAS). (Singapūras yra vienas iš Brunėjus pagrindinių prekybos partnerių. )

Bandar Seri Begavanas, Brunėjus

Sekmadienis 9, Rugpjūtis

Straipsnis iš Vikipedijos apie Brunėjus

Brunėjaus Darusalamas (Brunėjus) – valstybė Pietryčių Azijoje, Borneo saloje. Ribojasi su Malaizija ir Pietų Kinijos jūra.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.