Egiptas

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Egiptas  
Šalies informacija šalies kodas: EG
kontinentas: Afrika
sostinė: Kairas
kalbos: Arabų

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 900
GPS: 27 00 N, 30 00 E
elektra: 220V/50Hz

piniginis vienetas:
Egipto funtas: EGP
1EGP = 0.174 USD
1EGP = 0.138 EUR

telefono kodas: +20-2

Kelionės patarimų ir įspėjimų Egiptas
Turizmas Turizmas yra vienas svarbiausių Egipto ekonomikos sektorių. Daugiau nei 12. 8 milijonai turistų lankėsi Egipte, 2008 m. , beveik $ 11 milijardų pajamų. Sektoriuje dirba apie 12 proc Egipto jėgos.
Kultūra Egipto kultūra šešis tūkstančius metų istorijoje. Senovės Egiptas buvo tarp pirmųjų civilizacijų. Tūkstantmečius, Egiptas išliko stebėtinai sudėtingi ir stabili kultūrą, kuri įtakojo vėliau kultūrų Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje. Po Egipto faraonų laikų, pati atėjo pagal Helēnisms įtakos laiko krikščionybės, ir vėliau, islamo kultūrą. Šiandien, daugelis senovės Egipto kultūros aspektų sąveiką su naujesnių elementai, įskaitant modernios Vakarų kultūros įtaką
Virtuvės Egipto virtuvę sudaro vietos Egipto kulinarines tradicijas. Egipto virtuvė sunkiųjų naudojimo ankštinių ir daržovių, kaip turtingą Egipto Nilo slėnyje ir deltoje gaminti didelius kiekius aukštos kokybės augalų.
Klimatas Egipto vasara karšta ir sausa dauguma šalies ir drėgnas deltoje ir palei Viduržemio jūros pakrantėje. Pastaraisiais metais oro drėgmė išplito į Kairą, ir miesto swelters rugpjūčio mėnesį! Žiemos yra švelnus, kai lietus, tačiau paprastai jis yra šviesus, saulėtas dienas šaltų naktų.
Kalba Egipto yra seniausias žinomas vietinių kalbų Egipto ir Afroasiatic kalbų šeimos šaka. Egipto kalbos rašytiniai įrašai nuo maždaug 3400 m. pr, tai vienas iš seniausių įrašų kalbomis žinoma. Egipto kalba iki 17 a. pabaigoje koptų forma AD. Šiuolaikinio Egipto valstybine kalba, Egipto arabų, kuri palaipsniui pakeitė koptų kalbos kaip kasdienio gyvenimo šimtmečius po Egipto musulmonų užkariavimą. Koptų vis dar naudojamas kaip Koptų Bažnyčios liturginių kalbų. Ji laisvai garsiakalbius sauja šiandien.
Valiuta Egipto svaras (arabų: الجنيه المصرى al-Gunayh al-Miṣrī; Egipto arabų el-Genēh El-Masri IPA: [elɡene ː val elmɑs ˤ ɾi]) (ženklas: E £ arba ج م; kodas: EGP) yra Egipto valiuta . Bibliografiją sudaro į 100 Qirsh (قروش [ʔoɾu navigaciją, paiešką ʃ, ʔeɾu navigaciją, paiešką ʃ], vienaskaitos قرش [ʔeɾʃ]; Turkijos: kurus; anglų Piastre [2]), arba 1000 Milliemes (arabų: ملليم [mælli · M]; Prancūzijos: Millième). ISO 4217 kodas yra EGP. Vietoje, santrumpa LE ar LE, kuri reiškia, livre "Egyptienne (prancūzų Egipto svaras) yra dažnai naudojamas. E £ £ El retai naudojami. Gineih pavadinimas yra kilęs iš Gvinėjos moneta, 19 a. pabaigoje buvo beveik tos pačios vertės 100 Qirsh.

Kairas, Egiptas

Penktadienis 23, Spalis

Straipsnis iš Vikipedijos apie Egiptas

: Apie kaimą Molėtų rajone žr. Egiptas (Molėtai).

Egipto Arabų respublika (Egiptas, arab. جمهوريّة مصر العربية) yra šiaurės rytų Afrikos valstybė. Egiptiečiai yra gausiausia šiaurės rytų Afrikos tauta. Egiptas garsus senųjų civilizacijų palikimu ir pasaulinio masto istoriniais paminklais: piramidėmis, sfinksu, šventyklomis ir faraonų kapais. Šiandien Egiptas yra svarbus politinis ir kultūrinis arabų pasaulio centras.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Užsisakykite viešbutį
Nuo:
Iki:

Foto galerija

Egiptas, Kairas