Suomija

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Suomija  
Šalies informacija šalies kodas: FI
kontinentas: Europa
sostinė: Helsinkis
kalbos: Suomių, Švedų

ES narystė:
NATO narystė: ne

GSM: 900/1800/3G
GPS: 64 00 N, 26 00 E
elektra: 230V/50Hz

piniginis vienetas:
Europos Sąjungos euras: EUR
1EUR = 1.2656 USD


telefono kodas: +358-9

Kelionės patarimų ir įspėjimų Suomija
Turizmas Suomija pritraukė daugiau nei 5 milijonai turistų 2005 m. , dauguma ateina iš Švedijos. Turizmo pridėtinė vertė yra apie 2. 4% Suomijos BVP, ir apie 60. 000 darbo vietų. Suomijos turizmo prekės ženklą pareiškė Suomijos skatinimo taryba. Prekės turi keturi pagrindiniai matmenys, prasidedantys raide C: Cool, kontrastai, patikimi, Creative.
Kultūra Suomijos kultūros sujungia vietinių paveldo, atstovaujama Uralo šalies valstybine kalba Suomijos pavyzdys, ir sauna, bendrą Šiaurės šalių ir Europos kultūrą. Dėl savo istorijos ir geografinės padėties Suomija įtaką gretimų teritorijų įvairių suomių, baltų ir germanų tautų, taip pat buvusios dominuojančios įgaliojimus Švedija ir Rusija. Suomijos kultūros gali būti matyti, kad statyti ant Gana asketišką aplinkos realijas, tradicinius pragyvenimo šaltinius ir iš egalitarizmo paveldo, (žr. pvz. : Everyman "teisė ir visuotine rinkimų teise) ir tradiciškai plačiai idealus savarankiškumo (žr. , pvz: Vasaros name). Yra dar kultūriniai skirtumai tarp Suomijos regionuose, ypač nedidelių skirtumų akcentai ir žodyną. Mažumų, kai kurių statusas yra pripažįstamas valstybės, pavyzdžiui, samių, švedų kalbančių suomių, romų, žydų, totorių, išsaugoti savo kultūrines ypatybes. Daugelis suomiai yra emociškai prijungtas prie kraštovaizdžio ir gamtos, kaip didelio masto urbanizacija yra Gana naujas reiškinys.
Klimatas Suomijos klimatas yra būdingas labai šaltomis žiemomis ir šiltomis vasaromis kontrastingos. Šiame šiaurinėje žemės vasarą atneša vidurnakčio saulė ir vidutinė temperatūra apie 68 ° F (20 º C). Vasaros mėnesiais buvo užregistruotas pietinėje šalies temperatūra 86 º F (30 º C). Žiemos oras Suomijoje, nors yra ne toks malonus. Metu lieka tamsios žiemos dienomis savaites laiko ir temperatūros kritimas kaip mažas -4 ° F (-20 ° C), kai kuriose srityse.
Virtuvės Suomijos virtuvė pasižymi paprastai derinant tradicinio šalies skrydžių ir haute cuisine su šiuolaikiniu žemyninės stiliaus virimo. Vaidinti svarbų vaidmenį tradicinių Suomijos vakarinėje šalies patiekalai iš žuvies ir mėsos, o rytinė dalis patiekalų tradiciškai įvairių daržovių ir grybų. Pabėgėlių iš Karelijos prisidėjo prie Rytų Suomijos maisto produktų. [Taisyti] Suomijos maisto produktai dažnai naudojami nesijotų produktų (rugių, miežių, avižų) ir uogos (pavyzdžiui, mėlynių, bruknių, Paprastoji tekšė, ir šaltalankių). Pienas ir jo dariniai, pavyzdžiui, pasukos yra plačiai naudojami kaip maisto, gėrimo ar įvairių receptų. Įvairūs ropės buvo įprasta tradicinių maisto ruošimui, bet buvo pakeisti po jo įvedimo 18 amžiuje bulvių.
Kalba Suomių (Suomi (Help · info), arba Suomen kieli) yra kalba, kuria kalba dauguma Suomijos gyventojų (92% 2006 m. [3]) ir etniniai suomiai už Suomijos ribų. Ji yra viena iš dviejų oficialių kalbų Suomijos, ir oficiali mažumos kalba Švedijoje. Švedijoje, tiek standartinius, Suomijos ir Meänkieli, Suomijos dialektu kalbama. Kven kalbos, Suomijos tarmė, kalbama Šiaurės Norvegijoje.
Prekių Pirkiniai Helsinkyje Helsinkis siūlo geriausią ir plačiausią Suomijos prekybos galimybėmis, įskaitant viršų mada, didelių universalinių parduotuvių, mažų parduotuvių, nebrangiai blusų rinkose, ir viskas tarp. Parduotuvės miesto centre, visos yra lengvai pasiekiami pėsčiomis atstumu vienas nuo kito. Dizaino rajono Punavuori lankytojai, domisi mada, dizainas ir dekoravimas turi. Darbo laikas universalinės parduotuvės ir prekybos centrai yra atviras darbo dienomis nuo 9 iki 9pm ir šeštadieniais 9 iki 6pm. Mažesnių parduotuvių paprastai dirba darbo dienomis nuo 10 iki 6pm ir šeštadieniais 9am 2pm. Nuo gegužės iki rugpjūčio ir kelias savaites iki Kalėdų parduotuvėse taip pat gali būti atvira sekmadieniais nuo 12noon 09:00.
Išlaidas Pirkiniai Helsinkyje Helsinkis siūlo geriausią ir plačiausią Suomijos prekybos galimybėmis, įskaitant viršų mada, didelių universalinių parduotuvių, mažų parduotuvių, nebrangiai blusų rinkose, ir viskas tarp. Parduotuvės miesto centre, visos yra lengvai pasiekiami pėsčiomis atstumu vienas nuo kito. Dizaino rajono Punavuori lankytojai, domisi mada, dizainas ir dekoravimas turi. Darbo laikas universalinės parduotuvės ir prekybos centrai yra atviras darbo dienomis nuo 9 iki 9pm ir šeštadieniais 9 iki 6pm. Mažesnių parduotuvių paprastai dirba darbo dienomis nuo 10 iki 6pm ir šeštadieniais 9am 2pm. Nuo gegužės iki rugpjūčio ir kelias savaites iki Kalėdų parduotuvėse taip pat gali būti atvira sekmadieniais nuo 12noon 09:00.

Helsinkis, Suomija

Antradienis 29, Rugsėjis

Straipsnis iš Vikipedijos apie Suomija

Suomija – valstybė Šiaurės Europoje, Fenoskandijos regione. Suomija šiaurėje ribojasi su Norvegija, rytuose su Rusija, vakaruose su Švedija. Pietvakariuose Suomiją skalauja Baltijos jūra, vakaruose – Botnijos, o pietuose – Suomijos įlanka. Tarp Suomijos ir Švedijos esančios Alandų salos priklauso Suomijai, tačiau turi plačią savivaldą. Suomija yra viena iš rečiausiai apgyvendintų šalių Europoje (15, 47 žm. /km²). Didžioji dalis gyventojų susitelkę šalies pietuose. Šalies sostinė yra Helsinkis. Suomijoje yra dvi oficialios kalbos – suomių ir švedų.

Suomija yra Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų Organizacijos, Šiaurės Tarybos, Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ir Eurozonos narė.

Suomijos teritorija, kuri šimtmečiais buvo retai gyvenama, nuo XII a. priklausė Švedijai, kol 1809 m. po Švedijos-Rusijos karo iš Švedijos buvo atimta ir prijungta prie Rusijos. 1917 m. liepos 14 d. Suomija paskelbė savo autonomiją, o 1917 m. gruodžio 6 d. – nepriklausomybę. 1995 m. tapo Europos Sąjungos nare.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Užsisakykite viešbutį
Nuo:
Iki:

Foto galerija

Suomija, Helsinkis