Jordanija

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Jordanija  
Šalies informacija šalies kodas: JO
kontinentas: Azija
sostinė: Amanas
kalbos: Arabų

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 900/1800
GPS: 31 00 N, 36 00 E
elektra: 230V/50Hz

piniginis vienetas:
Jordanijos dinaras: JOD
1JOD = 1.411 USD
1JOD = 1.115 EUR

telefono kodas: +962-6

Kelionės patarimų ir įspėjimų Jordanija
Turizmas Turizmas yra vienas iš svarbiausių sektorių Jordanijos ekonomika. 2010 m. , 8 milijonai turistų iš įvairių šalių lankėsi Jordanijoje, turistų įplaukos siekė apie 3, 5 milijardų JAV dolerių. Papildomą 1 mlrd. Dolerių buvo uždirbta per medicininis turizmas karalystę. Savo pagrindines turistų lankomas vietas, taip pat aplankyti istorines vietas, kaip ir visame pasaulyje garsaus Petra (UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą nuo 1985 m. , ir vienas Naujosios Septyni pasaulio stebuklai), Jordaną, Mount Nebo, Madaba, daug viduramžių mečetės ir bažnyčios, ir nepaliestų gamtos vietas (kaip Wadi Rum ir Jordanijos šiaurinių kalnų regione apskritai), taip pat stebint kultūriniu ir religinių vietų ir tradicijas.
Kultūra Jordanijos kultūra yra grindžiama didelę Vakarų įtaka arabų ir islamo elementus. Jordanijos Karalystėje visada buvo senovės pasaulio trijų žemynų sankryžoje ir visada atrodė įvairovės dėl savo padėties, bet tikru. Žymūs kultūros aspektus apima Jordanijos muzika taip pat domisi sportu, ypač futbolo ir krepšinio, taip pat kitų importuojamų daugiausia iš Vakarų Europos ir JAV sporto.
Virtuvės Jordanijos virtuvė akcijų daugelyje Artimųjų Rytų virimo, bet įtraukti šviežiai pagamintas, jogurto ir sūrio savybes priduria Tvist meniu. Baklažanai, Nut, lęšiai ir pupelės riesti daugeliu patiekalų ir ryžius ir khoubs (butas arabų duona) kabės. Daugelyje restoranų meniu mišrus, įskaitant arabų ir europietiškos virtuvės patiekalų. Alkoholis yra įteiktas Dauguma restoranų ir barų, išskyrus per pasninko mėnesio Ramadano (ne musulmonų tikėjimo piliečius galima gerti alkoholį tik viešbučiuose per Ramadano).
Kalba Jordanijos Hašimitų Karalystė, Al Mamlaka al Urduniya al Hashemiyah. 5. 544. 000. Nacionalinė arba oficialioji kalba: Standartas Arabic. Raštingumo lygis: 71% -80%. Imigrantų kalbomis: Sakytinis Arabic (10000) Egipto, Graikijos, Mesopotamijos Sakytinis Arabic (500. 000), Šiaurės Mesopotamijos Sakytinis Arabic (200. 000), Šiaurės kurdų (4000), Pietų Azerbaidžano (4000). Taip pat apima žmonių, Pakistanas, Filipinai (5000). Informacija daugiausia iš W. "Fischer" ir "O. Jastrow 1980; B. Ingham 1982, T. Johnstone 1967; T. Sebeok 1963. Aklas gyventojų skaičius: 9, 000 (1982 VVE). Kurčiųjų Gyventojų skaičius: 240. 155. Kurčiųjų įstaigos: 2. Atskirų išvardytų kalbų, Jordanija, skaičius yra 10. Tų, visų gyvųjų kalbų.
Klimatas Dauguma Jordanijos dykumų klimatas su mažai arba visai nėra lietaus ir temperatūra vasarą liepos ir rugpjūčio mėnesiais, karščiausias ir sausiausias metų mėnesius sparčiai didėjančias ypač didelis. Amanas ir Jordano slėnyje daugiau malonus oras pavasarį ir rudenį, kai dienos yra saulėta ir temperatūra saikingai. Žiemą oras gali būti labai šalta, ypač į Amanas, kartu su sniego, lietaus ir vėjo.
Valiuta Jordanijos dinaras JOD žymimas, yra oficiali valiuta Jordanija. Skirstomas į 100 Piastres arba fils, JOD cirkuliuoja tiek, kaip monetų ir banknotų. 1950 m. liepos 1 d. , pakeitė dinaras Palestinos Svaras. Jordanijos centrinio banko ir ankstesniais metais, parėmė tarp Jordanijos dinaras ir JAV dolerio fiksuoto valiutos kurso.

Amanas, Jordanija

Trečiadienis 5, Rugpjūtis

Straipsnis iš Vikipedijos apie Jordanija

Jordanijos Hašimitų Karalystė (Jordanija) – valstybė Artimuosiuose Rytuose. Ribojasi su Sirija šiaurėje, Iraku šiaurės rytuose, Saudo Arabija rytuose ir pietuose, Izraeliu ir Vakarų Krantu vakaruose.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Užsisakykite viešbutį
Nuo:
Iki:

Foto galerija

Jordanija, Amanas