Šiaurės Korėja

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Šiaurės Korėja  
Šalies informacija šalies kodas: KP
kontinentas: Azija
sostinė: Pchenjanis
kalbos: Koriejiečių

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 900
GPS: 40 00 N, 127 00 E
elektra: 110/220V/50/60Hz

piniginis vienetas:
Šiaurės Korėjos vona: KPW
1KPW = 0.455 USD
1KPW = 0.351 EUR

telefono kodas: +850-2

Pchenjanis, Šiaurės Korėja

Šeštadienis 11, Liepa

Straipsnis iš Vikipedijos apie Šiaurės Korėja

Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) – valstybė rytų Azijoje, šiaurinėje Korėjos pusiasalio dalyje. Ribojasi su Pietų Korėja pietuose, Kinija ir Rusija šiaurėje. Seniau buvusios vieningos valstybės, – Korėjos, – dalis.

Režimas Šiaurės Korėjoje plačiai vertinamas kaip stalininė diktatūra. Valstybės vyriausybė teigia besivadovaujanti čučhės ideologija, sukurta Kim Ir Seno, buvusio šalies lyderio. Dabartinis valstybės lyderis - Kim Čen Iras, Kim Ir Seno sūnus. Šalies geriausi santykiai su kitomis oficialiai socialistinėmis valstybėmis - Vietnamu, Laosu, ypač su Rusija ir Kinijos Liaudies Respublika, taip pat su Kambodža ir Mianmaru. Po didžiulio bado dešimtajame praeito šimtmečio dešimtmetyje, iš dalies kilusio dėl didžiosios ekonominės partnerės TSRS žlugimo, lyderis Kim Čen Iras nuo 1995 m. pradėjo vykdyti „Kariuomenė - svarbiausia“ politiką, taip siekdamas padidinti ekonominę koncentraciją ir paremti šalies kariuomenę.

Šiaurės Korėjos kultūra stipriai kontroliuojama vyriausybės. Vyriausybės organizuojamos masinės žaidynės, į kurias įtraukiami virš 100 000 dalyvių, yra visų pirma skirtos dviejų lyderių išaukštinimui.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.