Nepalas

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Nepalas  
Šalies informacija šalies kodas: NP
kontinentas: Azija
sostinė: Katmandu
kalbos: Nepaliečių

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 900/1800
GPS: 28 00 N, 84 00 E
elektra: 230V/50Hz

piniginis vienetas:
Nepalo rupja: NPR
1NPR = 0.014 USD
1NPR = 0.011 EUR

telefono kodas: +977-1

Katmandu, Nepalas

Trečiadienis 12, Rugpjūtis

Straipsnis iš Vikipedijos apie Nepalas

Nepalo Federacinė Demokratinė Respublika – valstybė Azijos pietuose, Himalajų kalnuose. Ribojasi su Kinija (Tibetu) ir Indija.

Nepalas yra multikultūrinė, multikalbinė ir religinga šalis. Nors Nepalas ir Gana nedidelė šalis, tačiau ji turi skirtingą peizažą, nuo drėgnų terajų lygumų pietuose į kalnuotus Himalajus šiaurėje, kas sudaro pagrindinį jo turistinį maršrutą. Hinduizmas - vyraujanti religija, bet šalis taip pat turi stiprią budistų tradiciją (Lumbini, Budos Siddhartha Gautama gimimo vieta, yra terajuose, vienoje iš trijų Nepalo geografinių sričių).

Sostinė Katmandu yra didžiausias miestas šalyje. Valstybinė kalba yra nepaliečių kalba, ir valstybinė valiuta yra Nepalo Rupija (NPR). Nepalo vėliava yra vienintelė valstybės vėliava pasaulyje, kuris yra ne keturkampio formos. Mėlyna siena ant Nepalo vėliavos reiškia taiką. Raudona spalva vėliavoje reiškia pergalę kare ar drąsą, bei tai rododendro - nacionalinės Nepalo gėlės - spalva. O išlenktas Mėnulis ant vėliavos yra taikios ir ramios Nepaliečių gamtos simbolis, saulė atstovauja Nepalo karių agresyvumą.

Istoriškai Nepalas turėjo daug mažų karalysčių, o šiuolaikinė valstybė buvo suformuota šacho Prithvi Narayan, kuris suvienijo Nepalą 1768 m. gruodžio 21 d. Iki 2006 m. Nepalas buvo karalystė. Šiuo metu tai federalinė demokratinė respublika.
Šios šalies neilgas istorinis kelias apėmė kovas dėl demokratinės vyriausybės su tiesioginės monarchijos periodais. Nuo 1996 iki 2006 m. Nepalas kentėjo nuo Pilietinio karo tarp vyriausybinių pajėgų ir Nepalo Komunistų partijos (Maoistai) partizanų. 2007 m. gruodžio 28 d., Laikinasis Parlamentas paskelbė, kad Nepalas tampa federalinė demokratinė respublika. Pirmas Steigiamojo susirinkimo susitikimas oficialiai įgyvendino tą pareiškimą 2008 m. gegužės 28 d.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Užsisakykite viešbutį
Nuo:
Iki:

Foto galerija

Nepalas, Katmandu