Ukraina

Informacijos, kuri gali būti naudinga jūsų kelionės.

Miestų Ukraina  
Šalies informacija šalies kodas: UA
kontinentas: Europa
sostinė: Kijevas
kalbos: Ukrainiečių, rusų

ES narystė: ne
NATO narystė: ne

GSM: 900/1800
GPS: 49 00 N, 32 00 E
elektra: 220V/50Hz

piniginis vienetas:
Ukrainos grivna: UAH
1UAH = 0.199 USD
1UAH = 0.157 EUR

telefono kodas: +380-44

Kelionės patarimų ir įspėjimų Ukraina
Kultūra


 
Valgymas Vienas iš labiausiai maloni aspektus kelionės į naują šalį bando savo vietinės virtuvės. Ukraina turi nuostabų įvairių maisto produktų, rusų, rumunų, totorių, ir Artimųjų Rytų virtuvės aspektus, priimti ir lašinant jį su savo vietos skonį ir specialybių. Daug Ukrainos virtuvė labai panaši į Rusijos patiekalai, ir jie dažnai vadinami panašūs pavadinimai, su keliomis išimtimis. Geras Ukrainos maistu branduolys visada yra kažkoks mėsos. Maltos jautienos kotletai, džiūvėsėliuose kepta vištiena, kepta žuvis, patiekalai. Nereikia tikėtis nieko aštrus - labiausiai, druskos, grietinėlės ir krapų, kuriomis siekiama padėti praturtinti savo mėsos skonio patiekalas bus akcentuojamas. Vienas Ukrainos specialybės galite gauti išbandyti holodets, vištienos ir daržovių želė įstrigę pagaminti iš vištienos kaulų čiulpų Concoction.
Kalba Oficialia kalba Ukrainoje yra ukrainiečių, Rytų slavų kalba, kuri yra gimtoji kalba, 67, 5% Ukrainos gyventojų. Rusų gimtoji kalba, 29, 6% Ukrainos gyventojų ir poilsio (2, 9%) kitų kalbų yra gimtoji. Šaltiniai pateikiami 40 mažumų kalbų ir tarmių, beveik visos buvusios Sovietų Sąjungos kalbomis.
Valiuta Dabartinės Ukrainos nacionaline valiuta grivina (santrumpa: grivina), jis pakeitė 1996 kuponą. Ukrainos monetos yra vadinamas Kopiyka. 1 grivina lygus 100 Kopiyok (daugiskaitos kopiyka).

Kijevas, Ukraina

Ketvirtadienis 28, Kovas

Straipsnis iš Vikipedijos apie Ukraina

Ukrainà – didžiausia Europos valstybė (neskaitant Rusijos) išsidėsčiusi Rytų Europoje. Pietuose ribojasi su Juodąja jūra, rytuose su Rusija, šiaurėje – Baltarusija, vakaruose – Vengrija, Lenkija ir Slovakija, – o pietvakariuose – Rumunija ir Moldova.

Valstybės modernioji istorija prasidėjo IX a., Ukrainai tapus senovės rytų slavų civilizacijos centru. Ši šalis, žinoma kaip Kijevo Rusia, tapo didžiausia ir galingiausia Europoje, tačiau XII a. iširo. Iškilus LDK, tapo jos dalimi., o XIX a. didžioji teritorijos dalis buvo įjungta į Rusijos imperijos sudėtį, mažesnioji - prijungta prie Austrijos-Vengrijos. Po chaotiško periodo, pilno nepertraukiamų kovų ir keleto nepasisekusių bandymų paskelbti nepriklausomybę (1917-1921), Ukraina 1922 m. tapo viena pirmųjų TSRS respublikų. Ukrainos SSR teritorija buvo praplėsta į vakarus per Antrąjį pasaulinį karą ir 1954 m., prijungus Krymą. 1945 m. Ukrainos SSR tapo viena pirmųjų Jungtinių Tautų narių. Ukraina atgavo nepriklausomybę sugriuvus TSRS 1991 m. Ukraina palaipsniui perėjo į rinkos ekonomiką, 8 metus patirdama recesiją. Pasibaigus šiam periodui, Ukrainos ekonomika ėmė staigiai augti, kasmet realiajam BVP padidėjant iki 8 procentų.

Ukraina yra unitarinė valstybė, suskirstyta į 24 sritis, vieną autonominę respubliką (Krymas) ir 2 ypatingąjį statusą turinčius miestus: sostinę Kijevą ir Sevastopolį. Ukraina yra respublika su pusiau prezidentine sistema, turinti atskiras leidžiamąją, vykdomąją ir teisminę valdžias. Iš šalyje gyvenančių 46, 2 mln. asmenų, 77, 8 procentai yra etniniai ukrainiečiai, didžiausias tautines mažumas sudaro rusai, baltarusiai ir rumunai. Ukrainiečių kalba yra vienintelė valstybinė kalba, nors šalyje plačiai naudojama ir rusų kalba, kurią moka dauguma ukrainiečių. Dominuojanti religija yra stačiatikybė, kuri stipriai paveikė Ukrainos architektūrą, literatūrą ir muziką.
Description above from the Wikipedia, licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.
Užsisakykite viešbutį
Nuo:
Iki:

Foto galerija

Ukraina, Kijevas